Kilo vermek için boksa başlayan Dilara Yücel, Avrupa Şampiyonluğu kemerini kazandı!

Kilo vermek için boksa başlayan Dilara Yücel, Avrupa Şampiyonluğu kemerini kazandı!

Eskişehir’de, kilo vermek için başladığı boksta, çıktığı ilk 7 profesyonel maçını da kazanan Dilara Yücel (18), İstanbul’daki 8'inci maçında Gürcistanlı rakibi Nana Chakhvashvili’yi 3’üncü rauntta nakavt ederek ilk altın kemerini kazandı. Hedefinin dünya şampiyonluğu olduğunu belirten Yücel, 2022’ye kadar çok sıkı çalışıp, dünya şampiyonluğu kemerini de ülkeme getireceğim dedi.

Avusturya’da dünyaya gelen Dilara Yücel, 2 yıl önce fazla kilolarından kurtulmak için amatör olarak boksa başladı. Geçen yıl ailesiyle memleketi Eskişehir’e dönen Yücel, çalışmalarını sürdürüp, kısa sürede lisanslı sporcu oldu. 80 kiloyken başladığı boks ile 13 kilo veren ve ilk 7 profesyonel maçını da kazanan Dilara Yücel, Evrensel Boks Organizasyonu (UBO) tarafından 24 Temmuz’da Arnavutluk’ta düzenlenen Boks Gecesi Avrupa Şampiyonluğu Kemer Unvanı maçına çıktı. Rakibi Gürcistanlı Nana Chakhvashvili’nin koronavirüs olması nedeniyle altın kemeri geçici olarak alıp Türkiyeye dönen Yücel, 3 Eylül’de İstanbul’da yeniden düzenlenen unvan maçında rakibi Chakhvashvili’yi üçüncü rauntta nakavt ederek altın kemerin sahibi oldu.

Kilo vermek için boksa başlayan Dilara Yücel, Avrupa Şampiyonluğu kemerini kazandı’HEDEFİM DÜNYA ŞAMPİYONLUĞU’’KADINLARIMIZ OLİMPİYATTA ÇOK GÜÇLÜ’

Kilo vermek için boksa başlayan Dilara Yücel, Avrupa Şampiyonluğu kemerini kazandı

Bu haber Nurseli Işık tarafından son kontrolden geçirilerek yayına alınmıştır.