Hakkında

Yıllardır çocuklarla ilgili sosyal girişimcilik projelerinde yer alan Turgay, medyaya hâkim olan kötümser haberlerin arasında kaybolmuş olan bu tip pozy’itif girişimlerden insanların haberdar olamamasından rahatsızlık duyuyordu. Her gün karşılaşılan politik kavga, ölüm ve terör haberleri kişileri umutsuzluğa sürüklemekle kalmıyor, ayrıca bu tip olayların sıradanlaşmasına sebep oluyordu. Bunun üzerine Turgay, sadece mutlu eden ve ilham veren içeriklerin paylaşılacağı bir platformu hayata geçirmeyi kafasına koydu. Amacı var olanı daha güzel göstermek hiç değildi. Asıl hedefi, var olan güzelliklere karşı farkındalık yaratmaktı. Gündemi takip etmek isteyenler için halihazırda birçok mecra bulunduğundan bu platformda sadece mutluluğu tetikleyen haberlere yer vermek istiyordu. 1 Aralık 2016 tarihinde fikrini notları arasında birinci sıraya yerleştirdi.

Platformun isim babası olan Ömer’in ve sonrasında Hakan'ın da katılmasıyla mutluluğu paylaşılabilir/ulaşılabilir kılmak adına 20 Eylül 2017'de pozy’e start verdiler.

İyi haberlerin daha tez yayıldığı bir dünya için duygu analiz sistemini pratik arayüz ile birleştirerek pozy'i mutlu haber süzgecine dönüştürdüler.

pozy’e ilk inanan Naz’a teşekkürü borç biliriz. Ayrıca kodlama ve yazılım konusunda bir numaralı destekçilerimiz Arif Yaman ve Murat Öztürk başta olmak üzere Enes Kaya, Miray Saygı, Selçuk Han, Selin Arpacı ve diğer destek veren bütün dostlara sonsuz teşekkürler!

pozy kalın!

Turgay Öztürk

Kurucu Ortak / Baş Hayalperest

Tasarım işleriyle uğraşan Turgay, kendine hayal gücü mühendisi tanımını yakıştırır. Fotoğraf çeker, resim çizer ve blogunda meraklısı için yazılar yazar. Hayallerini, gerçeğe dönüştürmeye bayılır.

Hakan Çelik

Kurucu Ortak / Girişimci

Aşık olduğu işini yapan Hakan, seri girişimlerde bulunur, evli ve 2 çocuk babasıdır. Master tezi konusu olan 'duygu analizi'ni pozy ile bir üst safhaya çıkarmaktadır !

Ömer Faruk Çelebi

Kurucu Ortak / Yönetici

Kariyerine yazılım yöneticisi olarak devam eden Ömer, evli ve 2 çocuk babasıdır. Ayrıca doktora öğrencisi olarak bilgisayar bilimleri ile felsefenin kesiştiği alanlarla ilgili araştırmalar yapmaktadır.